FAQ

CO POŘÁDÁME

Co je Urban Challenge?

Jedná se o městský pětikilometrový běžecký závod, který prověří tvoji fyzickou i psychickou připravenost v podobě překážek situovaných převážně z prostředí města. Závodníci musí zdolat minimálně 25 překážek (přelézt stěny, plazení, přeskok přes auta atd.) a v cíli obdrží unikátní medaili. Za nezdolání překážky nejsou žádné tresty, na překážkách je povoleno si pomáhat.

Co je Urban Challenge NATURE?

Urban Challenge Nature je městský překážkový závod, jehož trasa vede více okolní přírodou – parky, louky, lesy. Budeš muset zdolat klasické URBAN CHALLENGE překážky + přírodní překážky jako bahno, voda atd. Délka trasy závodu je 5km+ a 10km+. Trasa 5km+ bude mít minimálně 20 překážek a trasa 10km minimálně 25 překážek. V cíli se můžeš těšit na unikátní medaili.

Co je Urban Challenge KIDS?

Závody Urban Challenge Kids jsou určeny pro děti 3-14 let. Děti běží ve 4 věkových kategoriích (3-5 let, 6-8 let, 9-11 let a 12-14 let). Děti 3-8 let musí zdolat trasu dlouhou 900 metrů a minimálně 10 překážek, děti 9-14 let musí zdolat trasu dlouhou 1800 metrů a minimálně 20 překážek. V cíli obdrží každé dítě unikátní medaili.

Co je Urban Challenge HEROES?

Jedná se o dětský překážkový závod určený pro děti s hendikepem. Děti musí zdolat trasu dlouho 900 metrů a minimálně 10 překážek. Závod je určený pro děti s hendikepem od 3 – 18 let. Z naší strany zajistíme podporu a doprovod od startu do cíle. Startovné mají hendikepované děti zdarma. 

Co je Urban Challenge WORKOUT?

Jedná se o cvičení a zábavu na 2-3 hodiny pod vedením zkušených trenérů Agoge Gym. Každý účastník obdrží speciální triko.

Co je Urban Challenge CHARITY?

Jedním z našich velkých cílů je pomáhat, a proto jsme se rozhodli uspořádat na některých závodech charitativní vlnu. Zakoupením registrace do charitativní vlny obdržíš speciální triko, ve kterém poběžíš trasu závodu Urban Challenge a zároveň pomůžeš těm, kteří to potřebují. Celkový výtěžek z charitativní vlny se rozdělí mezi URBAN CHALLENGE HEROES. Charitativní vlna se neměří, účastníci běží bez měřícího čipu – CÍLEM JE POMÁHAT.

 

REGISTRACE

Je možné si své osobní údaje upravit sám on-line?

Ano. I po dokončené registraci na závod ti náš systém poskytuje možnost změnit či opravit své údaje. Tato možnost je ale časově omezena, a to do půlnoci posledního úterý před závodem. Stačí se přihlásit na svůj profil a provést změny přímo v něm.

Co všechno najdu ve startovním balíčku?

Zaplacením startovného získáš: triko (balíček s trikem), klíčenku, startovní číslo, čip, medaili a další dárky od partnerů akce. Občerstvení po trati a v cíli jsou samozřejmostí.

Je možná změna závodníka?

Samozřejmě. Občas se stane, že se kvůli vnějším faktorům nemůžeš závodu zúčastnit. V takovém případě můžeš svou registraci převést na někoho jiného. Je potřeba, aby sis náhradníka zajistil/a sám/sama. Poté stačí v profilu zvolit změnu on-line na náhradníka. Změna je zpoplatněna a platba může být uhrazena pouze platební kartou. V případě, že si za sebe nikoho nenajdeš, startovné propadá. Pokud nechceš, aby ti startovné propadlo, je možné si registraci přesunout na další závod. Tato funkce bude platná od 1.1.2022.

Je možné si přeregistrovat registraci na jiný závod?

Ano, je to možné přes tvůj profil. Tahle změna je zpoplatněna a platba může být uhrazena pouze platební kartou. Tato funkce bude platná od 1.1.2022.

Bude možné se zaregistrovat i na místě?

Pokud nebude naplněna kapacita běhu, tak tě necháme se upsat i na místě. Jelikož to budeš mít za pět dvanáct, bude to stát trošku více než v předprodeji, ať je to fér vůči ostatním. 

Co mám dělat, když mám zaplacené startovné, ale nemohu se zúčastnit?

Vrácení platby za startovné není možné, ale máme jiné řešení – tvou registraci lze převést na jiného závodníka, a nebo si registraci můžeš převést na jinou lokalitu.

Co dělat, když ztratím potvrzovací e-mail?

Napiš nám, prosím, na registrace@urbanchallenge.cz a pošleme ti ho ještě jednou. 

Je možné uhradit startovné přes fakturu?

Žádný problém! Napiš nám na 4gsyQOQm~9nxT65d7.AqVW7r.

Je možné si změnit startovní vlnu?

Ano. Změnu času startu můžeš provést ve svém profilu na jednu ze startovních vln, které ti systém nabídne.

Je možné si zaměnit triko?

Ano. Změnu můžeš provést ve svém profilu. Změna je možná nejpozději 14 dní před závodem.

Co když chceme běžet jako tým?

V tom vám nic nebrání. Při registraci dej registrovat tým a postupuj dále podle pokynů. Jedinou podmínkou je, že v týmu musíte být minimálně čtyři. 

Jakou výhodu má běžet v týmu?

V týmu se to lépe táhne. Navíc jako tým ušetříte i pár kaček, protože od nás dostáváte slevu na registraci. Pokud potřebuješ vychytat mouchy v pracovním kolektivu, tak ti tahle akce nabízí ideální příležitost nastartovat týmového ducha. Sestavit můžeš tým 4+ a 10+ členů.

Jak se počítá čas týmu?

Sečteme první čtyři nejrychlejší časy z celého týmu.

Je možné běžet v týmu a zároveň se umístit i mezi jednotlivci?

Pokud běžíte v týmu, tak máte týmovou registraci a ta se nezapočítává do výsledků jednotlivců.

Kdy uvidím své jméno na startovní listině?

Jakmile obdržíme tvoji platbu za registraci a spárujeme ji, tak se tvoje jméno automaticky objeví na startovní listině. Všeobecně platí, že po zaplacení registrace bude tvoje jméno na startovní listině do 48 hodin.

Nevidím své jméno na startovní listině (po zaplacení registrace)

Kontaktujte nás prosím na registrace@urbanchallenge.cz za předpokladu, že už je to už více než 48 hodin.

Zpoplatněné změny v registracích

Přeregistrace na jiného běžce - poplatek 100 Kč. Tuto změnu je možné provést nejpozději 24 hodin před začátkem akce. Přeregistrace na jiný závod - poplatek 250 Kč. Tuto změnu je možné provést nejpozději 7 dnů před začátkem akce. Změna velikosti trička - poplatek 100 Kč. Tuto změnu je možné provést nejpozději 7 dnů před začátkem akce. Změna startovní vlny - poplatek ve výši 100 Kč. Tuto změnu je možné provést nejpozději 24 hodin před začátkem akce. V případě, že není naplněna kapacita týmu, je člen týmu povinen doplatit slevu na startovném, jež mu byla jako členovi týmu poskytnuta.

Platební metody

Poskytovatel platební brány: ComGate Payments, a.s.Platební metody: Platby kartou a platebními tlačítky bank se základním vysvětlením průběhu platby, Kontaktní údaje: ComGate Payments, a.s., Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové, E-mail: platby-podpora@comgate.cz, Tel: +420 228 224 267

 

OSTATNÍ INFORMACE

Jaké překážky se budou na trase Urban Challenge nacházet?

Plazit v blátě tě nenecháme, ale počítej, že každý sval ve tvém těle dostane zabrat. Některé překážky odtajníme zde na webu, ale část si necháme až na samotný závod. Přeci vám to neuděláme jednoduché.

Jaké překážky se budou na trase Urban Challenge Nature nacházet?

Základem jsou překážky závodu Urban Challenge doplněné o pár přírodních překážek jako plazení v bahně, zdolávání vodních kontejnerů atd. Jinými slovy, na závodě Urban Challenge Nature se i trochu zašpiníš, a zároveň umyješ. :)

Běží se na čas?

Ano, po celou dobu ti budeme měřit čas. Ale vítězem se stane každý, kdo překoná sám sebe! Jedině u startovní vlny URBAN CHALLENGE CHARITY, se čas měřit nebude. 

Jaké kategorie se vyhlašují?

Na absolutní vítěze čeká trofej Urban Challenge, hodnotné ceny a drobné dárky od partnerů. Ceny budou postupně zveřejňovány a budou uvedeny v informacích pro účastníky, které zveřejňujeme několik dní před startem. Po závodě budou vyhlášeni pouze absolutní vítězové (první 3 místa - muži / ženy / týmy). Na dětských závodech Urban Challenge Kids vyhlašujeme kategorie od 6-14 let, první 3 místa holky a kluci. Kategorie vyhlašujeme zhruba 1 hodinu po startu dané věkové kategorie.

Co je MASTER TROFEJ?

Master trofej je trofej, kterou získáš pokud se zůčastníš 3 různých závodů v 1 kalendářním roce. Dostaneš ji po zdolání třetího závodu. Dospělí mají na výběr ze všech 6 závodů a děti z 5 závodů. Charitativní běh URBAN CHALLENGE CHARITY a noční běh Urban Challenge Night se nepočítá do Master trofeje..

Je celý závod bezpečný?

Všechny překážky a celá trať je postavena tak, aby ji každý účastník se zdravým rozumem zvládl bez zranění. 

Od kolika let se mohu zúčastnit?

Minimální věk pro hlavní závod je 15 let, ale pokud ti ještě nebylo 18 let, tak je třeba dodat i písemný souhlas zákonného zástupce. Dětské závody jsou určeny pro děti od 3-14 let.

Je na běh časový limit?

Z trati tě určitě vyhánět nebudeme, časový limit není daný. Soustřeď se především na odevzdání maximálního výkonu. Svůj čas se dozvíš v cíli. 

Co když bude nepříznivé počasí?

Jak jsme již řekli, chystáme se prověřit tvé fyzické i psychické schopnosti, takže na výmluvy tu prostor není.

Co když nějakou z překážek nezvládnu?

Pokud ze sebe vydáš v ten moment MAXIMUM, tak můžeš pokračovat dál, což si na překážkách ohlídáme.

Jsou nějaké trestné cviky za nezdolání překážky?

Na to si my nehrajeme, takže nejsou. :)

Bude možné se na místě někde převléknout a uložit si věci?

Tvým úkolem bude podat co nejlepší výkon, o ostatní se postaráme my. Převlékárnu a úschovnu ber jako samozřejmost.

Bude na trati zajištěno občerstvení?

Ano, na trase Urban Challenge a Urban Challenge Nature 5km+ bude minimálně 1 občerstvovací stanice na trati a 1 v cíli. Na trase závodu Urban Challenge Nature 10km+ budou 2 občerstvovací stanice na trati a 1 v cíli.

Mohu pozvat kamarády a rodiče?

Určitě můžeš, vstup do vyhrazené zóny pro tvé fanoušky je zcela zdarma. Chystáme navíc i bohatý doprovodný program, takže se máte na co těšit.

Chci dělat dobrovolníka, jak mám postupovat?

Na našem webu najdeš registrační formulář, ten prosím vyplň a naše koordinátorka tě během pár dní kontaktuje.

Nenašli jste zde odpověď na svou otázku?

Napiš nám na info@urbanchallenge.cz a my ti do 24 hodin odpovíme.

 

Univerzální poukaz

Zaregistroval jsi někoho a chceš mu to dát jako dárek? Stáhni si univerzální poukaz, vytiskni a připiš už jen jméno! 
Univerzální poukaz ke stažení ZDE.