FAQ

Co je vlastně URBAN CHALLENGE?

Jedná se o pětikilometrový běžecký závod, který prověří tvoji fyzickou i psychickou připravenost v podobě překážek situovaných převážně z prostředí ulice. 

Jaké překážky se budou na trati nacházet?

Plazit v blátě tě nenecháme, ale počítej, že každý sval ve tvém těle dostane zabrat. Některé překážky odtajníme zde na webu, ale část si necháme až na samotný závod. Přeci vám to neuděláme jednoduché.

Co všechno najdu ve startovním balíčku?

Zaplacením stratovného navíc získáš: Sackpack, náramek, nálepku UCH, medaili a další dárky od partnerů akce. Startovní číslo, čip a občerstvení po trati a v cíli jsou samozřejmostí. Pokud se navíc zaregistruješ do konce ZÁŘÍ 2019, získáš funkční tričko URBAN CHALLENGE ZDARMA!

Co když chceme běžet jako tým?

V tom ti nic nebrání. Při registraci zaškrtni políčko registrovat tým a postupuj dále podle pokynů. Jedinou podmínkou je, že v týmu budete minimálně čtyři. 

Jakou výhodu má běžet v týmu?

V týmu se to lépe táhne.  Navíc jako tým ušetříte i pár kaček, protože jako tým od nás dostáváte slevu na registraci. Potřebuješ vychytat mouchy v pracovním kolektivu, tak takhle akce nabízí ideální příležitost nastartovat týmového ducha. Sestavit můžeš tým 4+ a 10+ členů.

Běží se na čas?

Ano, po celou dobu ti budeme měřit čas. Ale vítězem se stane především každý, kdo překoná sám sebe!

Jak se bude počítat čas týmu?

Sečteme první tři nejrychlejší časy z celého týmu.

Jaké kategorie se vyhlašují?

Aby byl závod opravdu fér, tak vyhlašujeme celkem 3 kategorie: jednotlivci - muži, jednotlivci - ženy a týmy. Kategorie muži a ženy bude navíc rozdělena podle věku. Nezapomeňte, že pouze závodníci registrovaní jako „jednotlivci“ mohou soutěžit o umístění v kategorii “jednotlivci”. Ti z vás, kteří chtějí závodit v této kategorii, nemůžou být zároveň registrovaní jako tým. Není možné vyhrát jako „jednotlivec“ a zároveň běžet za tým.

O jaké ceny se soutěží?

Na absolutní vítěze čeká trofej Urban Challenge, hodnotné ceny a drobné dárky od partnerů. Ceny budou postupně zveřejňovány a budou uvedeny v informacích pro účastníky, které zveřejňujeme několik dní před startem. Po závodě budou vyhlášeni pouze absolutní vítězové (první 3 místa - muži / ženy / týmy). Vítězům jednotlivých věkových kategorií odešleme následně cenu poštou.

Je celý závod bezpečný?

Všechny překážky a celá trať je postavena tak, aby ji každý účastník se zdravým rozumem zvládl bez zranění. Každý účastník před závodem odevzdává podepsaný revers, kde akceptuje podmínky běhu a je si vědom možných rizik spojených se svojí účastí.

Co je to "prohlášení účastníka"?

Jedná se o podepsané prohlášení o právní odpovědnosti při újmě na zdraví. Bez tohoto dokumentu nelze startovat. Ke stažení ZDE.

Od kolika let se mohu zúčastnit?

Minimální věk pro hlavní závod je 15 let, ale pokud ti ještě nebylo 18 let, tak je třeba dodat i písemný souhlas zákonného zástupce. Připraveny budou také závody pro děti ve třech kategoriích. 

Chystám se na UCH s dětmi, bude k dispozici například dětská trať?

No jasně! O zábavu bude postaráno i pro ty nejmenší. Děti do 6 let si mohou ZDARMA zaběhnout překážkovou dráhu v zázemí akce. Pro děti od 6 do 8 let jsme připravili 900 metrů dlouhý závodní okruh. Pro děti od 9 do 11 let a od 12 do 14 let je připravena trať dlouhá 1800 metrů. 

Je na běh časový limit?

Z trati tě určitě vyhánět nebudeme, časový limit není daný. Soustřeď se především na odevzdání maximálního výkonu. Svůj čas se dozvíš v cíli. 

Co když bude nepříznivé počasí?

Jak jsme již řekli, chystáme se prověřit tvé fyzické i psychické schopnosti, takže na výmluvy tu prostor není.

Co když nějakou z překážek nezvládnu?

Pokud ze sebe vydáš v ten moment MAXIMUM, tak můžeš pokračovat dál, což si na překážkách ohlídáme.

Bude možné se na místě někde převléknout a uložit si věci?

Tvým úkolem bude podat co nejlepší výkon, o ostatní se postaráme my. Převlékárnu a úschovnu ber jako samozřejmost.

Bude na trati zajištěno občerstvení?

Spolehni se. Na trati i v cíli se můžeš těšit na doplnění tekutin.

Bude možné se zaregistrovat i na místě?

Pokud nebude naplněna kapacita běhu, tak tě necháme se upsat i na místě. Jelikož to budeš mít za pět dvanáct, bude to stát trošku více než v předprodeji, ať je to fér vůči těm před tebou.

Mohu pozvat kamarády a rodiče?

Určitě můžeš, vstup do vyhrazené zóny pro tvé fanoušky je zcela zdarma. Chystáme navíc i bohatý doprovodný program, takže se máte na co těšit.

Co mám dělat, když mám zaplacené startovné, ale nemohu se zúčastnit?

Vrácení platby za startovné není možné, ale máme jiné řešení – lze tvou registraci převést na jiného závodníka. Napiš nám na info@urbanchallenge.cz, tvou registraci zrušíme a zašleme ti kód pro zaregistrování jiného běžce. Náhradník, kterého musíš najít, se s tímto kódem zaregistruje standardně na našem webu a jeho cena registrace se změní na 100,-, což je poplatek za přeregistraci. Pozor! Přeregistrace je možná nejpozději týden před akcí.

Je možné uhradit startovné přes fakturu?

Žádný problém! Napiš nám na info@urbanchallenge.cz

Nenašli jste zde odpověď na svou otázku?

Zajímá vás ještě něco dalšího? Pak neváhejte a napište nám na info@urbanchallenge.cz nebo se o svůj dotaz podělte na našem Facebooku

Univerzální poukaz

Zaregistroval jsi někoho a chceš mu to dát jako dárek? Stáhni si univerzální poukaz, vytiskni a připiš už jen jméno! 
Univerzální poukaz ke stažení ZDE.