Moravskoslezský kraj chytře díky ha-vel

15. srpna 2019

Díky ha-vel víme, jak se žije v Moravskoslezském kraji

O projektu MSK Chytře

Metropolitní síť chytrých senzorů pro monitoring životního prostředí v Moravskoslezském regionu představuje platformu pro sběr a vyhodnocování dat monitorujících životní prostředí a jejich srozumitelné zobrazení v mapách na webových stránkách metropolitní sítě v Moravskoslezského regionu.

Tato platforma umožňuje připojit mnoho různých senzorů, které kontinuálně měří fyzikální veličiny - v rámci pilotního projektu bylo instalováno 40 ks hlukových senzorů a 40 ks senzorů teploty a vlhkosti vzduchu. Senzory se vyznačují malými rozměry, snadnou instalací a dlouhou životností baterie. Zařízení pro bezdrátovou komunikaci využívají LPWAN síť LoRa.

Vyvinutá platforma bude do budoucna umožňovat připojení dalších druhů čidel, sbírajících další fyzikální veličiny a umožní opět jejich zobrazení v mapových podkladech. To ve výsledku umožní rovněž rozvoj nových služeb v konceptu IoT, které zlepší kvalitu života obyvatel Moravskoslezského regionu.

Celý projekt naleznete na www.mskchytre.cz

Na vytvořením tohoto projektu spolupracovala firma ha-vel, která nám mimo jiné také na Urban Challenge zajišťuje internetové pokrytí, díky kterému můžete např. zjistit výsledky hned po tom, co doběhnete do cíle. 

havel_web