Jedinečný areál Pragovka Art District

1. srpna 2016

Urban Challenge se při své premiéře v České republice uskuteční v Praze a to v areálu Pragovka Art District. Ten je pro veřejnost uzavřen a otevře se pro vás speciálně pro účely běhu. Každý závodník, získá tak jedinečnou možnost si zazávodit v prostorech, kam se během roku jen tak někdo nedostane. 

Areál Pragovky je tu již od roku 1907, právě zde se vyráběly legendární automobily Praga. Populární se stal hlavně typ Praga V3S, který získal označení „vejtřaska“. To už ale měla Pragovka nový název, kdy se, prý dle přání zaměstnanců, přejmenovala na Automobilové závody Klementa Gottwalda. Přestože se Pragovky řadily i nadále mezi kvalitní vozy, podnik v roce 1964 ukončil výrobu aut a věnoval se jen výrobě převodovek pro nákladní automobily a autobusy. Po roce 1989 se podnik stal akciovou společností a začal opět vyrábět automobily a později také motocykly. Vzhledem k velké konkurenci se však Pragovka již na trhu výrazněji neprosadila a v roce 2004 ukončila výrobu.

Nyní se místo Pragovky transformuje do živé umělecké části, jehož účelem je vytvořit prostředí pro spolupráci umožňují plodnou výměnu myšlenek mezi tvůrčí komunitou.

Hollywood! Prostory areálu Pragovky se staly kulisou pro zahraniční i české filmové štáby. Natáčely se zde například snímky jako xXx (2002), Hellboy (2004), Hořící keř (2013) nebo seriál Vyprávěj (2009).

praga pragovka2

pragovka3 pragovka4

pragovka5 pragovka6

pragovka8 pragovka7