Série Urban Challenge vyvrcholila v Ostravě!

13. září 2017

Areál Dolní oblast Vítkovice se stal 9. září dějištěm závěrečného podniku 2. ročníku překážkového závodu Urban Challenge. Ten se v moravskoslezké metropoli představil úplně poprvé a ihned se ukázalo, že zdejší prostředí závodu bude sedět. Trať dlouhá 5000 metrů a více jak 25 originálních překážek umístěných do ocelového města. To byla skutečně výzva pro každého běžce. Cestu na start si v sobotu našlo přes 12OO účastníků včetně početného zástupu dětí, kteří startovali na kratším okruhu.

Již od rána celý areál před slavnou Bolt Tower pulzoval životem. K tomu přispěl i fakt, že na Urbana konečně vyšlo i krásné počasí. Pro všechny účastníky byl navíc připraven bohatý doprovodný program, takže nudou zde určitě nikdo netrpěl. Každý si mohl vyzkoušet novodobé provazochodectví - slackline, imrpovizovanou horolezeckou stěnu či vykoušet štěstí v Plank Challenge od FitUp s výhrou v podobě tabletu. Celou akcí provázela moderátorka Tereza Tobiášová, která na hlavním pódiu přivítala například mistra evropy v Elecro Boogie, yoyo exhibici Libora Bulíčka či tým FitUP, který si vzal na starosti tradiční rozcvičku.

Start byl naplánován na 9:30 a přesně v tento čas se na trať vydala první vlna závodníků včetně šampiona z Brna - Lukáše Tyla a nebo nezdolného borce Martina Zikmunda. A začalo se dost z ostra, kdy se do čela závodu probojoval Jirka Křeček a první místo již nepustil do samotného závěru. Na stupně vítězů ho doprovodil druhý Aleš Velička a na děleném třetím místě Marek Zeman s Lukášem Tylem. V ženách zvítězila s více jak dvouminutovým náskokem Markéta Baginská před druhou Zuzanou Kubáňovou. Třetí místo poté brala domácí závodnice Tereza Zemanová. Velké drama nabídlo běžecké klání týmů. Kde v součtu o pouhých 15 vteřin zvítězil tým s názvem MaDaViAd před SRTG Opava a třetím týmem SK Černé plíce.

Atmosféra během celého dne byla opravdu jedinečná a vydržela až do úplného závěru, kdy celý program vyvrcholil slavnostním předáním pamětních trofejí pro všechny účastník celé série Urban Challenge 2017 - Master! Těch se na pódiu sešlo neuvěřitelných 69! Za což jim patří velký obdiv.

Závodem v Ostravě sice skončil 2. ročník závodu Urban Challenge, ale již nyní se chystá ročník s pořadovým číslem 3. Takže nezapomeň sledovat náš web a Facebook ať ti neutečnou žádné novinky, které pro tebe chystáme.