Propozice závodu Urban Challenge 2016!

12. září 2016

PŘÍPRAVA PŘED ZÁVODEM

Postupujte podle následujících instrukcí, pro urychlení vaší registrace a výdeje startovního balíčku v den závodu:

1) Před závodem se ujistěte, že jste provedli platbu dle pokynů a obdrželi potvrzující e-mail.

2)Vytiskněte si Urban Challenge PROHLÁŠENÍ ÚČASTNÍKA, který je umístěný na webové stránce závodu.

3) Startovní listina bude zveřejněna na stránce závodu ve čtvrtek 15. 9. 2016.

4) Podívejte se na startovní listinu a najděte své startovní číslo. Jména jsou seřazena podle abecedy. Zde najdete vaše startovní číslo (BIB) a váš startovní čas. Zapište prosím tyto informace do Prohlášení účastníka.

5) Vyplněný formulář (Prohlášení účastníka) odevzdáte v den závodu.

6) KAŽDÝ ZÁVODNÍK MUSÍ podepsat PROHLÁŠENÍ ÚČASTNÍKA a předložit platný doklad totožnosti. V případě, že zapomenete prohlášení, můžete si ho vyzvednout na informacích za poplatek 10 Kč.

POSTUP REGISTRACE V DEN ZÁVODU

1) Se startovním číslem, podepsaným Prohlášením účastníka a dokladem totožnosti v ruce pokračujte k registracím. Pokud neznáte vaše startovní číslo, můžete jej najít na tabuli se startovními čísly.

2) Při registracích se zařaďte do řady podle vašeho startovního čísla.

3) Závodníci odevzdají podepsané Prohlášení účastníka. Po ověření totožnosti a správně vyplněného prohlášení obdržíte startovní balíček. BEZ PROHLÁŠENÍ ÚČASTNÍKA NENÍ MOŽNÉ SE ZÚČASTNIT ZÁVODU!

4) Ve startovním balíčku obdržíte: Startovní číslo (připevníte si jej viditelně na hruď), pásku a časový čip, který si dejte kolem zápěstí na ruce. Dále v balíčku najdete tričko Urban Challenge, 30% slevu do Urban Store, silikonový náramek Urban Challenge, 3 měsíční předplatné časopisu Faktor S a další drobnosti od partnerů akce.

5) ÚSCHOVNA. Po vstupu do areálu závodu si můžete odložit věci bezpečně do úschovny. Úschovna bude otevřena od 8:00 – 17:00. Úschovna nezodpovídá za ztráty a poškození věcí.

6) ROZCVIČKA. Doporučujeme všem se před závodem rozcvičit, k tomu vám pomůžeme před každým startem.

Poznámka: V den závodu je registrace možná za cenu 1.200 Kč pro jednotlivce a 1.100 Kč jako tým (pozor, tým musí být složen alespoň ze 4 osob). Účastníci, kteří se registrují v den závodu, můžou běžet pouze ve vlně, která jim bude určena organizátorem.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

08:00 Začátek registrace a výdej startovních balíčků

08:30 Začátek doprovodného programu

09:00 Start první vlny

09:15 Start vln každých 15 minut

14:30 Konec registrace

15:00 Start poslední vlny

16:30 Vyhlášení

Je nutné dodržet váš startovní čas, jinak vám nemůžeme správně změřit zaběhnutý čas. Na start je třeba se dostavit včas. Měli byste znát váš čas startu minimálně 1 den před závodem. Pokud neznáte čas, můžete jej zkontrolovat na stránce závodu Urban Challenge nebo v místě závodu.

ZÁVODNÍCI, KTEŘÍ NEBUDOU RESPEKTOVAT START VE VLNĚ, DO KTERÉ SE ZAREGISTROVALI, NEBUDOU MÍT ZMĚŘENÝ ČAS A BUDOU DISKVALIFIKOVÁNI!

OBČERSTVOVACÍ STANICE

Na trati budou dvě občerstvovací stanice s vodou a energetickým nápojem Big Shock!. První je na trati a druhá bude přímo v cíli. Mimo vyznačené občerstvovací zóny je PŘÍSNÝ ZÁKAZ VYHAZOVAT JAKÝKOLIV ODPAD A TRESTÁ SE DISKVALIFIKACÍ.

ČASOMÍRA

Obdržíte elektronický čip (v hodnotě 500 Kč) a pásku na měření vašeho času a výsledku. Závodníci, kteří závod vzdají, musí čip odevzdat. Čip musí být upevněný okolo zápěstí na ruce tak, aby bylo zabezpečené jeho spolehlivé zaznamenávání signálu. Pokud doběhnete do cíle bez čipu, ohlaste své startovní číslo časomíře, aby čas zaznamenala manuálně.

Po doběhnutí do cíle: Odevzdejte čip pořadatelům hned za cílovou páskou. Až při odevzdání čipu dostanete medaili.

DLE OBECNÝCH PODMÍNEK JSTE POVINNI UHRADIT POŘADATELI 500 KČ, V PŘÍPADĚ ZTRÁTY ČIPU.

Časy všech dobíhajících závodníků budou na obrazovce a tabletech v blízkosti cíle. Po skončení závodu na webové stránce Urban Challenge.

VYHLAŠOVÁNÍ VÍTĚZŮ

Pouze závodníci registrovaní jako „Jednotlivci“ mohou soutěžit o umístění v kategorii “jednotlivci”. Ti z vás, kteří chtějí závodit v této kategorii, nemůžou být zároveň registrovaní jako tým. Není možné vyhrát jako „jednotlivec“ a zároveň běžet za tým. Pokud chcete zaměnit výsledky z “týmu” na “jednotlivce“, tak to není možné. Celkový čas týmu tvoří 3 nerychlejší běžci. Vyhlášení výsledků je plánované v 16:30.

Kategorie:

1. místo ŽENY / MUŽI / TÝM

2. místo ŽENY / MUŽI / TÝM

3. místo ŽENY / MUŽI / TÝM

CENY PRO VÍTĚZE JEDNOTLIVCI MUŽI / ŽENY

1. MÍSTO – Trofej, fotoaparát značky Nikon a dárkové sety od partnerů akce Big Shock! a Platan

2. MÍSTO – Outdoorová kamera Niceboy, dárkové sety od partnerů akce Big Shock! a Platan

3. MÍSTO – Dárkový poukaz v hodnotě 2.000,-Kč Studio Metropolis a sety od partnerů akce Big Shock! a Platan

TÝMY

1. MÍSTO – Trofej, pivní sud 50 litrů Platan + dárkový set od Big Shock!

2. MÍSTO – pivní sud 30 litrů Platan + dárkový set od Big Shock!

3. MÍSTO – Dárkové sety od partnerů Platan a Big Shock!

VÍTĚZOVÉ, KTEŘÍ SE NEZÚČASTNÍ VYHLAŠOVACÍHO CEREMONIÁLU, ZTRÁCEJÍ NÁROK NA CENY A NEBUDE MOŽNÉ ANI JEJICH POZDĚJŠÍ VYDÁNÍ, ČI ZASLÁNÍ POŠTOU

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU

Fotografie ze závodu budou postupně zveřejňovány online na našich webových stránkách a Facebooku. Na 2 překážkách budou fotografové pořizovat fotografie všech účastníků. Fotografie budou zdarma ke stažení do 4 dnů na webu Urban Challenge. Najdete je ve výsledkové listině u vašeho jména. Pozor: Aby fotografie mohly být přiřazeny, tak je NUTNÉ mít startovní číslo umístěné na hrudi, jinak nemůžeme fotografie garantovat.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Při čekání na start se samozřejmě můžete těšit na pestrý doprovodný program. Pro aktuality sledujte naše webové stránky a Facebook.

PARKOVÁNÍ

Start a cíl závodu, registrace a zázemí akce bude na prostranství, které se nachází na rohu ulic U Vysočanského pivovaru a Za Lidovým domem. Doporučujeme všem závodníkům a návštěvníkům využít veřejnou dopravu (tramvaj, metro, vlak). Parkování v okolí je limitované a není zajištěno pořadatelem akce. V okolí je možné využít například parkování v nákupním centru Fénix.

Doprava MHD:

Tramvaj/Bus – zastávka Poštovská

Metro – zastávka Kolbenova nebo Vysočanská

DIVÁCI

Vstup pro diváky je zdarma. Diváci musí respektovat pokyny pořadatele a pohybovat se pouze ve vyznačených zónách pro diváky. Diváci mohou pořizovat fotografie, ale musí při focení dbát na to, aby svým konáním neohrozili zdraví ostatních účastníků akce.

DĚTI

Pro závodníky bude v místě akce zajištěno ZDARMA hlídání dětí spolkem Kouzelný ostrov. Pro ty nejmenší bude zároveň ZDARMA v divácké zóně speciální překážková trať pro děti.

SOCIÁLNÍ A HYGIENICKÉ ZAŘÍZENÍ

Přenosné WC budou instalované v areálu. Pánské i dámské převlékárny jsou samozřejmostí. Opláchnout se budete moci u připravených umyvadel.

OSTATNÍ INFORMACE

Volné pobíhání psů je zakázané. Prosíme, v případě dotazů se neobracejte telefonicky na majitele lokality. Náš web a Facebook je nejlepším zdrojem přesných a aktuálních informací.

NEPŘÍZNIVÉ POČASÍ A JINÉ OKOLNOSTI

V případě velmi nepříznivého počasí, přírodních katastrof, organizačních i technických komplikací, si Urban Challenge vyhrazuje právo změnit, upravit část nebo celý úsek tratě, jako i překážky nebo celý závod. Z důvodů zachování bezpečnosti závodníků, diváků a organizátorů může být závod ve výjimečných případech zcela zrušen.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

V průběhu závodu budou průběžné výsledky zobrazené na výsledkové obrazovce a tabletech v prostoru cíle. Po závodech bude zveřejněna výsledková listina, kterou najdete na webové stránce Urban Challenge. Reklamace ohledně výsledkové listiny (může se jednat o špatné jméno, čas, pořadí atd.) mohou závodníci hlásit do 30 minut od ukončení závodu osobně přímo na časomíru. Po tomto termínu nebudou přijímány žádné opravy a změny.

FAIR PLAY

Hlavně jde o zábavu – žádná sekunda nebo výsledek nestojí za to, aby byl někdo poškozen nebo zraněn. Chovejte se, prosím, zodpovědně ke všem na trati, nezdržujte se zbytečně na překážkách. Silnější mohou pomoct slabším. Nebezpečné chování ve všech formách nebude tolerováno a daný závodník bude okamžitě diskvalifikován. Závodník nesmí na trati přijmout technickou pomoc, zdravotní nebo jinou výhodu od nikoho mimo závod. JAKÉKOLIV KRÁCENÍ TRASY BUDE TRESTÁNO OKAMŽITOU DISKVALIFIKACÍ. Mimo vyznačené zóny na občerstvovacích stanicích není povoleno vyhazovat jakýkoliv odpad, je to přísně zakázané a trestá se diskvalifikací.

KONTAKTY NA ORGANIZÁTORY

Se všemi dotazy se obraťte na nás prostřednictvím e-mailu – info@urbanchallenge.cz