Klub cystické fibrózy na Urban Challenge

5. dubna 2019

Už jste někdy slyšeli výraz „slané děti“?

Takto se někdy přezdívá dětem nemocným cystickou fibrózou, protože mají až pětkrát slanější pot.

Cystická Fibróza (CF) je závažné a nevyléčitelné dědičné onemocnění postihující zejména dýchací a trávicí systém. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu, zahrnující inhalace a rehabilitace, každý den po celý život. CF se projevuje opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně způsobují fatální poškození plic. Vzhledem k poruše funkce slinivky břišní špatně tráví jídlo. Proto musí ke každému jídlu užívat trávicí enzymy. V konečné fázi onemocnění způsobuje selhání plic.

Cystickou fibrózu nelze vyléčit, pouze zpomalit její průběh. Darujte slaným dětem cenné roky života přispěním na jejich velmi nákladnou léčbu. Lidé s cystickou fibrózou se v průměru dožívají pouze 25 let, ale díky vaší pomoci to může být víc.

V průměru pacient s cystickou fibrózou zaplatí z vlastních prostředků přes 20 000Kč ročně. Váš dar umožní Klubu nemocných cystickou fibrózou mimo jiné přispívat na nákup zdravotních pomůcek a výrazně tak pomůže prodloužit životy pacientů.

300 Kč měsíčně přispěje jednomu dítěti s CF na nákup součástek do inhalátoru (1 membrána stojí 2.000 Kč a vydrží max. 3 měsíce)

500 Kč měsíčně přispěje jednomu dítěti s CF na nákup membrán do inhalátoru na celý rok

Stejně jako minulý rok podporuje Urban Challenge Klub cystické fibrózy. Zastavte se proto u stánku Klubu CF dozvědět se více informací nebo si něco zakoupit. Veškerý výtěžek jde na pomoc nemocným CF. Ve Větrníkové dílničce si také můžete vyrobit svůj větrník, který je logem Klubu CF a zároveň také symbolem nemocných CF, kteří ho svým dechem nedokáží často ani roztočit. Pokud jako správný sportovec budete chtít znát svou kapacitu plic, můžete si ji nechat změřit na profesionálním spirometru a porovnat ho s plicními funkcemi nemocných cystickou fibrózou.

logo Klubu CF